tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Ey Müslüman!İslâm kardeşliği, kör asabiyet yardımlaşmasını değil, hakiki yardımlaşmayı Müslümanlar arasında farz kılmıştır. Hakk’ı ikame ve batılı yok etme ve mazlumun hakkını kurtarma kardeşliğidir.

⚠Ey Müslüman!İslâm kardeşliği, kör asabiyet yardımlaşmasını değil, hakiki yardımlaşmayı Müslümanlar arasında farz kılmıştır. Hakk’ı ikame ve batılı yok etme ve mazlumun hakkını kurtarma kardeşliğidir.

Onun için cephede Müslüman’ı tek başına bırakmak caiz olmaz, bilakis bilmediği zaman onu irşad etmek, tecavüze uğradığı zaman korumak, hücuma uğradığı an müdafaa etmek ve gerektiğinde onun için savaşmak…

Ve işte tüm bunlar İslam’ın farz kıldığı yardımlaşmanın manasına dâhildir.sen susamazsın zulüm gören kardeşin için kör ve sağır kalamazsın!Allah icin sessiz kalma!


⚠Ey zâlim…


Sen, zulmünle bir kuyu kazmadasın amma, şunu bil ki: O kuyuyu kendin için kazıyorsun. İpek böceği gibi, kendi etrafını örme, kendin için bir kuyu kazacaksan bâri, boyuna göre kaz.Unutma Zafer Allah Azze ve Celle’nindir!


Zayıfları, yardımcısız sanma, Kur’ân’dan; “Allâh’ın yardımı gelince…” âyetini oku. Sen bir fil bile olsan, düşmanın senden ürküp kaçsa, ebâbil kuşları cezası seni de gelir bulur. Yeryüzünde bir zayıf, bir zavallı emân diyecek, Hak’tan yardım isteyecek olursa, (göklerde meleklere) gökyüzü ordusuna bir velvele düşer!”


Yâ Rabbî! Âlem-i İslâm’a yeniden birlik ve dirlik nasîb eyle!.. Ümmet-i Muhammed’i zâlimlerin elinden kurtar!


Yâ Rab! Sen Ğafûr’sun; ümmet-i Muhammed’i bağışla!..


Yâ Rab! Sen Rahîm’sin; ümmet-i Muhammed’e merhamet eyle!..


Yâ Rab! Sen Azîz’sin; ümmet-i Muhammed’i muzaffer eyle!..


Ümmet-i Muhammed’in dertlerine, musîbetlerine, sıkıntılarına dermanlar ve çareler lutfeyle!.. Ümmet-i Muhammed’in perişan hâlini ıslah eyle!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir