Emre Altuğ Boy Kilo, Kimdir, Nereli Yaşı Saç ve Göz Rengi, Sevgilisi

Emre Altuğ Kimdir?

Emre Altuğ, 14 Nisan 1970 İstanbul doğumlu Türk oyuncu ve şarkıcıdır. Annesi ev hanımı babası ise diş hekimidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. İlk kez 1999 yılında İbret-İ Alem albümünü çıkartmıştır. Daha sonra 2000'de ise Bir Kış Öyküsü isimli müzikal ile oyunculuğpa adım atmıştır.

1990'larda, Sezen Aksu, Nilüfer, Sertab Erener, Levent Yüksel gibi şarkıcılara vokalistlik yapmaya başladı. Bu esnada da tiyatrodan uzak kalmadan 3 sezon boyunca Haldun Dormen tiyatrosu'nda oyunlarda rol aldı.

2000 sezonunda, başrollerde Perihan Savaş, Selçuk Yöntem, Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün'ün yer aldığı Bir Kış Öyküsü adlı müzikalde, Ağaçlar Ayakta Ölür, Halk Çocuğu gibi TV filmlerinde Kolay Para, Eve Giden Yol 1914 adlı sinema filmlerinde, Tatlı Hayat, Lise Defteri ve Sensiz Olmuyor isimli dizilerde rol aldı. 

Bu arada müziği de ihmal etmeyen sanatçı ocak 2003'te 2. albümü Sıcak'ı piyasa çıkardı. Çok geçmeden 3. albümü Dudak Dudağa izledi. 2005 Yılında oynadığı dizinin jenerik müziği ve bir Selami Şahin parçası olan parçayla çıkardığı Sensiz Olmuyor adlı single albümünün bütün gelirlerini Baba Beni Okula Gönder kampanyasına bağışladı.

Kişiye Özel'i 2 Haziran 2007 tarihinde piyasaya çıkaran Altuğ müzikal etkinlikleri ve oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

10 Mayıs 2010 ise Emre Altuğ'dan adlı Maxi Single albümünü çıkarmıştır, 7 Haziran 2011 ise Zil adlı albümü piyasaya çıkmıştır. Vikipedi

2021 yılında Exxen'de yayınlanmaya başlayan ve oyuncularının arasında Nisa Sofiya Aksungur, Açelya Topaloğlu, Nergis Kumbasar, Lale Başar, Çiçek Acar gibi isimlerin yer aldığı 2003-2012 yılları arasında sevilerek izlenen Sihirli Annem'in yeni versiyonunda oynamaktadır.

Çağla Şikel ile 2008 yılında dünya evine girmiş fakat 2015'te boşanmışlardır. İkilinin Uzay Tuncer ve Kuzey adında 2 çocuğu vardır.


  1. Emre Altuğ Kimdir
  2. Emre Altuğ Yaşı, Kaç Yaşında
  3. Emre Altuğ Burcu
  4. Emre Altuğ Nereli
  5. Emre Altuğ Sevgilisi, Eşi
  6. Emre Altuğ Boy KiloEmre Altuğ Kaç Yaşında

14 Nisan 1970 doğumludur.


Burcu

Koç


Nereli

İstanbul 


Eğitim

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü


Mesleği

Ailesi

Ebeveynleri: Gülçin Altuğ, Tuncer Altuğ


Ayrıca Bakabilirsiniz: Gamze Erçel Boyu Kilosu


Sevgilisi / Eşi

Eşi: Çağla Şıkel (e. 2008–2015)


Saç Rengi

Siyah


Göz Rengi

Kahverengi
Emre Altuğ Boy Kilo

Başarılı oyuncu ve şarkıcı Emre Altuğ'un boyu 174 cm ve kilosu ise 67'dir.


Sosyal Medya Hesapları
Bu yazımızda sizlere Emre Altuğ Kimdir?, Emre Altuğ Boyu Kaç, Emre Altuğ Kilosu Nedir, Emre Altuğ Boy Kilo, Emre Altuğ Kaç Yaşında ve Emre Altuğ Sevgilisi hakkında bilgi vermeye çalıştık. MagazinTur'un bir sonraki yazısında görüşmek üzere.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar